Ing. Petra Kytková


Ing. Petra Kytková
Lektorka jógy a meditací, terapeutka reflexologie

Vše začalo u jógy. S jógou jsem objevila celý pohybový systém, který velmi efektivně a jednoduše pracoval s tělem a pomáhal mu od bolestí. Je to systém přínosný nejen pro tělo, ale skutečně i pro mysl. Ve své praxi kombinuji přístupy z hatha jógy, kundaliní jógy, pilates a z mnoha dalších.

V MINT se společně setkáme na individuálních lekcích jógy, meditacích pro snížení negativních dopadů stresu a u reflexní terapie chodidel.

V mých jógových lekcích se soustředím na jógu proti bolestem zad, což je jeden z nejčastějších problémů, s kterým se v současnosti u klientů setkávám. Zaměřuji se také na práci se sportovci a pohybovou kompenzaci jejich velmi často jednostranně zaměřených sportů. Dále pracuji s těhotnými ženami a ženami po porodu, přičemž zde se zaměřujeme přiměřený a příjemný pohyb během těhotenství a postupný návrat k pohybu po porodu. 

Během reflexní terapie diagnostikuji orgány a části těla prostřednictvím reflexních bodů a plošek na chodidlech. Reflexologie se provádí stlačením specifických bodů na chodidlech a jejich okolí, přičemž jejich zmáčknutí způsobuje pozitivní fyzické změny v souvisejících částí těla a orgánech. Druhá část terapie spočívá v masáží reagujících bodů, harmonizaci těla a imunitního systému. 

V mých relaxačních a meditačních sezeních společně nalézáme nejvhodnější způsob relaxace pro vás tak, abyste během relaxací cítili co nejpříjemněji a přirozeně. Využívám techniky od nejjednodušších pro začátečníky po techniky pro pokročilé, od dechových technik po body scan, autogenní trénink, vizualizace a cvičení z kundaliní jógy. V každém z nás je velká síla, jak ovládat svou mysl.

Ve své praxi aplikuji individuální přístup ke každému klientovi a klientce a hledám tu nejvhodnější cestu, jak mu pomoci zlepšit jeho či její fyzický a psychický stav zdraví.

Mé vzdělání

Meditace pro rozvoj kundaliní energie a Jóga Nidra, Be the light | 2020 - 2021

Autogenní trénink, Exedra | 2020

Gravid jóga a jóga po porodu, Diwali yoga | 2019

Škola reflexní terapie chodidel, Škola Patakyových | 2018 – 2019

Dornova metoda plus a Breussova masáž, Zuzana Púry – Prouzová a Jozef Púry | 2017

Jóga pro lektory, Yoga4Yogi | 2016 - 2017

Pilates pro lektory, BP sport | 2016

Rekondiční a sportovní masáže, Dexter Academy | 2016