(Foto kredit: HubHub)

Mít ty správné informace a dobře porozumět fungování vlastního těla – to je klíč k dlouhodobým řešením a efektivní prevenci. Proto rádi organizujeme workshopy, semináře a eventy pro naše klienty, firmy a ostatní odborníky. Připravujeme výukové materiály i konzultujeme již nastavené strategie zdravého pracovního prostředí.

Online nebo přímo ve firmách nabízíme semináře a workshopy na různá témata týkající se zdraví, individuální fyzioterapii, zhodnocení ergonomie pracovního prostředí a případné konzultace.
Pokud Vás zajímá udržitelné a zdravé pracovní prostředí, ozvěte se nám pro více informací o našich programech!


Pro více informací nás kontaktujte! 


Tzv. muskulo–skeletální obtíže, tedy obtíže pohybového aparátu patří mezi 3 nejčastější příčiny krátkodobé i dlouhodobé absence v práci. Nejčastějšími problémy jsou bolesti spodních zad, šíje, nemoci z přetížení horních i dolních končetin. 

Existují specifická pracovní prostředí, která jsou zejména riziková. To se týká těch, kteří: 

  • sedí dlouhé hodiny před počítačem
  • hodně cestují, sedí v autě
  • pracují přesčasy
  • při práci setrvávají ve vynucených pozicích a opakují stále stejné pohyby a polohy
  • pracují manuálně

Jak Vám můžeme pomoci? 

Semináře a worskhopy
Přednášky a série přednášek odborníků na důležitá témata týkající se zdraví dle vašeho výběru nebo na základě stanovené strategie. Například:

  • Sedavé zaměstnání: jak zůstat zdravý, fit a spokojený? 
  • Zdravé dýchání 
  • Prevence vzniku syndromu karpálního tunelu 
  • Jednoduchá cvičení pro sedavé zaměstnání
  • Správné načasování stravy 

(Foto kredit: HubHub)

Fyzioterapie ve firmách
Akce přímo ve firmách jsou skvělým způsobem, jak pracovat s větším počtem lidí najednou. A co je zásadní – jsou také důležitým prvkem, který vytváří zájem o zdravé návyky. Dlouhodobě pak přispívají k utváření zdravého a udržitelného pracovního prostředí. Nabízíme:

     Fyzioterapii na pracovišti Fyzioterapie přímo u vás ve firmě nebo jiné organizaci má řadu výhod. Je to například časová úspora, možnost zachytit obtíže v raném stádiu, identifikace rizikových faktorů např. v podobě nevhodného nastavení pracovního prostředí a v neposlední řadě podpora zaměstnanců v péči o své zdraví.

     Zhodnocení pracovního prostředí - Diagnostika pracovního prostředí pomáhá nastavit zdravé, pohodlné a nerizikové pracovní místo – individuálně, dle potřeb každého. Zkontrolujeme výšku stolu a židle, nastavení používání klávesnice, myši, monitoru, zhodnotíme osvětlení a další faktory.

Podpořte své zaměstnance v péči o zdraví smysluplným benefitem!                                                    
V MINT Terapie přijímáme platby také poukázkami Sodexo, BenefitPlus, Benefity a Edenred.