Masáže


Masáže

Masáže navozují pocity pohody a napomáhají psychickému i fyzickému uvolnění. Jsou vhodné pro aktivní klienty, dále také pro klienty v sedavém zaměstnání nebo pro ty, kteří pracují pod stresem.

Účinky masáže:
  • úleva od bolesti svalů a kloubů
  • zlepšení prokrvení tkání
  • zlepšení kvality kůže a elasticity tkání
  • a dále má vliv na úzkosti, stres, podporuje trávení a zlepšuje spánek. 

Součástí masáží je zahrnuta i terapie pomocí horkých kamenů přikládaných na bolavá místa zatížených partií. Masáž je doplněna o aromaterapeutické účinky esenciálních olejů, které si vybere klient před začátkem masáže. 

Masáž celého těla

Masáž celého těla je přizpůsobena přáním klienta a provádí se pouze v oblastech pro klienta příjemných. Obvykle je masáž zahájena v poloze  na zádech – zde pobíhá masáž hlavy a šíje, horních a dolních končetin, a také břišní a hrudní oblasti. Poté se klient přetočí do polohy na břiše a dále se pokračuje v masáži dolních končetin, zad a šíje. 

Součástí masáže je i terapie pomocí horkých kamenů přikládaných na bolavá místa zatížených partií.

Masáž zad

Tato masáž je zaměřena na uvolnění hlubokých vrstev svalů kolem páteře, ramen a pánve. Cílem je uvolnit napětí svalů, zlepšit prokrvení a tím zmírnit případné bolesti. Procedura se provádí vleže na břiše. Při masáži je kombinováno několik přístupů pro maximální účinek (ošetření trigger pointů, Breussova metoda aj.).

Masáž při bolestech hlavy a migrénách

Masáž je zaměřena na prevenci výskytu a snížení intenzity probíhajících migrén nebo bolestí hlavy. Procedura se prování vleže na zádech a je zaměřena na oblast hlavy včetně obličejové části a čelisti, dále na krk a šíji.  

Součástí masáže je i terapie pomocí ledových kamenů přikládaných na specifické body na obličeji a zátylku.

Kojenecká masáž

Kojeneckou masáží prohlubujeme vztah rodiče (nebo jiné pečující osoby) s miminkem pomocí láskyplného dotyku. Podporuje pocit důvěry, bezpečí, lásky a empatii. Masáž má uklidňující a uvolňující účinky. Pomáhá se spánkem, kolikou, zácpou, neklidem při růstu zoubků a podporuje imunitní systém.

Masáž je koncipovaná jako seminář. Nejprve si promluvíme o vašem děťátku, vysvětlíme si základní principy masáže, řekneme si, jak číst reakce miminka, a nakonec přejdeme k praktickému nácviku masáže. Z masáže si také odnesete tištěné podklady.

Masáž je vhodná pro děti od narození až do jednoho roku, v individuálních případech i pro starší děti.

K masáži si přineste: jednorázové podložky pro miminko, pohodlné oblečení (budeme sedět na zemi) a oblíbenou hračku.

Reflexní terapie chodidel

Reflexní terapie chodidel léčí vnitřní orgány a pohybový aparát těla! Jak je možné stlačením bodu na chodidle odstranit bolest sedacího nervu, podpořit trávení či zmírnit bolest hlavy? Na chodidle existuje mnoho bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla cestou nervových propojení. Každou část lidského organismu lze ovlivnit tlakem na body a plošky umístěné na plosce nohy, prstech, nártech či okolí kotníků. Terapií lze postižená místa stimulovat, pokud orgán pracuje nedostatečně a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit ve chvíli, kdy je orgán ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Terapie je rovněž vhodná na podporu imunity, lymfatického systému, pomáhá detoxikaci těla a vyrovnává hormonální systém.

Pro koho je terapie vhodná?                                        

Reflexní terapie je skvělou léčebnou metodou bez vedlejších účinků, která je vhodná pro všechny osoby včetně dětí, seniorů a těhotných žen. U těhotných žen se vyhýbáme oblasti pohlavní sféry, naopak je velmi žádoucí stimulovat látkovou výměnu a uvolnit svaly podél páteře.


Objednejte se na masáž ještě dnes!

Před masáží je vhodné vynechat těžká jídla a je nezbytné vynechat jakýkoliv alkohol. Masáž není vhodná v případě, že máte akutní zdravotní obtíže (horečku, užívání antibiotik, …), nebo jste čerstvě po operaci. 

Po masáži je doporučená minimální aktivita, možnost regenerace těla a dostatečný přísun tekutin. 

Seznamte se s našimi terapeuty!


Jitka

Petra