SPORTOVNÍ FYZIOTERAPIE

Rezervujte si svůj termín s Terezou!


Jste sportovní a pohybový nadšenec a chtěli byste:

  • Podpořit svou výkonnost
  • Doléčit nebo ošetřit zranění 
  • Předcházet zraněním
  • Naučit se sérii kompenzačních cvičení, které jsou vhodným doplňkem vašeho sportu nebo aktivity a pomohou vám dále se zlepšovat

Pak je sportovní fyzioterapie a terapie aktivním pohybem to pravé pro vás!

Sportovní fyzioterapie je určena pro aktivní osoby všech věkových kategorií a úrovní. Jde o kombinaci manuálních fyzioterapeutických technik a terapie aktivním cvičením podle individuálního plánu. To vše založené na nejnovějších výzkumech a dlouholetých zkušenostech.

Hlavním cílem je ukázat vám, jak se zaměřit na vaše individuální slabé a silné stránky a přizpůsobit váš cvičební režim tak, abyste maximalizovali jeho výhody. Naučit vás důležitosti regenerace versus zátěže a pomoci vám věnovat se vašemu sportu naplno, dlouhodobě a bezpečně.

Děti a mládež ve sportu

Zranění ve sportu jsou nejčastěji způsobena přetěžováním svalů, kloubů a dalších struktur. Následky si bohužel často můžeme nést až do naší dospělosti.

Proto všem sportujícím teenagerům a dětem vřele doporučujeme, aby spolupracovali s fyzioterapeuty.

Tréninkové dávky u dětí a dospívajících jsou často nadměrné délkou i intenzitou. Adekvátně tomu často bohužel chybí ta správná edukace a podpora při vytváření ideální kompenzační aktivity a zvládání přetížení nebo zranění.

Důkladné kineziologické vyšetření pohybových stereotypů poskytne cenné informace nejen o tom, jak zátěž efektivně kompenzovat a předcházet zranění. Pomůže také lépe nastavit tréninkový plán a optimalizovat výkonnost.


tereza@mint-terapie.cz